Blog kosmetyczny


Jak dezynfekować i czyścić pilniki do paznokci

Pilnik do paznokci jest niezbędnym narzędziem do wykonania manicure. Podobnie jak inne środki pielęgnacyjne, pilniki wymagają regularnego czyszczenia i dezynfekcji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Aby wyczyścić pilnik, użyj szczotki i acetonowego zmywacza do paznokci. W celu dokładniejszej dezynfekcji należy nasączyć pilnik alkoholem a w celach bezpieczeństwa zawsze wyrzucaj pilniki, które miały kontakt z innymi ludźmi lub zainfekowaną skórą. Dzięki temu paznokcie będą wyglądać pięknie bez ryzyka infekcji!

Czyszczenie pilników do paznokci

Po każdym użyciu należy wyczyścić pilnik. Za każdym razem, gdy piłujesz paznokcie na pilniku mogą się znaleźć zarazki. Czyszczenie pilnika powinno również wydłużyć jego trwałość, zanim będziesz musiała go wyrzucić. Usunięcie pyłu z pilnika sprawi, że będzie piłował jak nowy.

Możesz czyścić i dezynfekować wszystkie narzędzia do paznokci w taki sam sposób jak pilniki. Najpierw umyj je wodą z mydłem, aby usunąć zanieczyszczenia i brud, a następnie mocz je w alkoholu przez 5 minut. Na koniec wypłucz narzędzia i je osusz.

Rozpocznij od oczyszczenia pilnika bez użycia mydła i wody w celu usunięcia nagromadzonego pyłu. Użyj do tego szczoteczki.

Namocz pilnik w acetonie na kilka minut. Napełnij mały pojemnik acetonowym zmywaczem do paznokci. Całkowicie zanurzyć pilnik w cieczy. Pozwoli to na usunięcie wszelkich pozostałych zanieczyszczeń.. Wylej aceton po zakończeniu namaczania.

Jeśli obawiasz się wyrzucania tak dużej ilości zmywacza do paznokci, wybierz pojemnik zamykany.

Po wyjęciu pilnika z acetonu za pomocą wody i antybakteryjnego mydła wyszoruj pilnik.

Przy użyciu tej metody można również czyścić kamienie pumeksowe oraz metalowe narzędzia do paznokci. Osusz pilnik ręcznikiem papierowym i odczekaj 24 godziny do pełnego wyschnięcia.

Profesjonalni manikiurzyści powinni sterylizować narzędzia w autoklawie. Kontakt ze skóra wielu klientów i tylko dezynfekowanie pilnika może doprowadzić do rozprzestrzeniania się chorób. Jeśli zatem jesteś stylistką paznokci i używasz pilników na innych zawsze wyrzucaj pilniki po użyciu.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top