Jak usunąć uporczywe plamy z ubrań zostawione przez kosmetyki?

Jeśli samodzielnie wykonujesz swój manicure i makijaż na pewno zdarza Ci się czasem przypadkowo ubrudzić ubranie szminką, podkładem lub lakierem do paznokci. Takie plamy nie nalezą do najłatwiejszych do usunięcia jednak można zrobić to skutecznie i bez szkody dla tkaniny.

Jak usunąć plamy po podkładzie lub tuszu do rzęs?

Mydło odplamiające w kostce pomoże Ci pozbyć się plam z podkładu, różu, cienia do powiek, eyelinera i tuszu do rzęs w łatwy i szybki sposób. Namocz ubranie a następnie potrzyj mydłem plamę. Zostaw na kilka minut i wybierz ubranie w rękach. Jeśli plama nie zniknęła możesz użyć odplamiacza.

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci z ubrania?

Zmywacz do paznokci pomoże Ci pozbyć się niechcianych plam pozostawionych przez wypadek z lakierem. Nasącz wacik acetonem i potrzyj plamę. Następnie namocz ubranie w odplamiaczu i wypierz jak zwykle pomijając suszenie. W razie potrzeby powtórz czynności.

Jak usunąć plamy po szmince?

Z taką plama najlepiej poradzi sobie specyfik przeznaczony do usuwania tłuszczu czyli płyn do mycia naczyń! Zmocz ubranie i natrzyj plamę płynem do mycia naczyń, pozostaw na 15 minut i upierz ubranie.