Paznokcie i uroda


Dlaczego powinnaś dać swoim stopom odpocząć od lakieru do paznokci

Możesz pomyśleć, że najlepszą cechą dobrego pedicure jest jego trwałość. Ważne jednak by od czasu do czasu zmyć lakier, zwłaszcza jeśli używasz hybrydy. Stopy są znacznie bardziej narażone na wszelkiego rodzaju choroby zwłaszcza na grzybicę i zieloną bakterię. Dobrze położony lakier hybrydowy na stopach może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy.

Kiedy należy zdjąć lakier hybrydowy ze stóp?

Lakier hybrydowy należy zdjąć ze stóp po maksymalnie trzech tygodniach – nawet jeśli nie masz wielkiego odrostu. Należy to zrobić z uwagi na ewentualne zapowietrzenia. Hybryda mimo, gładkiej powierzchni może już zaczynać odklejać się od paznokcia – nazywamy to zapowietrzeniem. Zapowietrzenie to idealna pożywka dla bakterii – mają tam ciemno i po kąpieli czy z uwagi na pocenie się – mokro.

Po jakim czasie można wykonać kolejną stylizację?

Jeśli zdjęłaś lakier hybrydowy i nie zauważyłaś na powierzchni paznokcia żadnych zmian w postaci przebarwień czy uszkodzeń możesz położyć z powrotem nowy lakier hybrydowy. Ważne jest by monitorować stan paznokci i nie pozostawiać ich przykrytych przez dłuższy czas.

Co to jest zielona bakteria i jak wygląda?

Zielona bakteria to pałeczka ropy błękitnej, są to odchody bakterii, które zostawiają przebarwienia. Na paznokciu przyjmuje postać zielonych plamek. Jest silnie zaraźliwa i najczęściej występuje w wyniku braku sterylizacji narzędzi i wielokrotnego używania tych samych pilników na różnych klientkach. Może występować zarówno na stopach jak i na dłoniach. Jednak zanim oskarżysz swoją stylistkę czy salon o brak należytej higieny zastanów się czy to nie twoja wina. Zbyt długie noszenie stylizacji może skutkować rozwijaniem się zielonej bakterii pod lakierem! Gdy w zapowietrzenie dostanie się woda jest to idealna pożywka dla zielonej bakterii, która rozwinie się tam samoistnie.

Jaka jest zatem recepta na zdrowe i piękne paznokcie u stóp?

Podsumujmy – aby Twoje paznokcie u stóp były zdrowe regularnie zmieniaj manicure i monitoruj stan płytki. Nie musisz rezygnować z kolorowego lakieru – po prostu często go zmieniaj :)

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top