Sklep z kosmetykami


Jak usunąć plamy po lakierze do paznokci oraz szmince z ubrań?

Okropne plamy na ulubionych ubraniach mogą być naprawdę przygnębiające. Plamy z lakieru do paznokci lub szminki mogą pozostawić ślady na sukience czy białej bluzce. Usunięcie tych plam z ubrań wymaga czyszczenia w profesjonalnej pralni, ale możesz też spróbować naszych wskazówek, aby uporczywe plamy w domu.

Wskazówki dotyczące usuwania plam po lakierze do paznokci i szminki z ubrań:

1. Sprawdź etykietę tkaniny przed praniem ubrań. Acetat, triacetat lub modakryl wymagają czyszczenia na sucho aceton, który jest niezbędny do usunięcia plamy po lakierze może rozpuścić te tkaniny.

2. Aby usunąć plamy lakieru do paznokci z odzieży, należy użyć zmywacza paznokci na bazie acetonu. Umieść biały ręcznik pod ubraniem i zanurz kawałek bawełnianej szmatki w zmywaczu. Nakładaj go na plamę, aż plama przeniesie się na ręcznik pod spodem.

3. Jeśli plama z lakieru do paznokci nie znika wraz, użyj alkoholu. Zanurz bawełnianą szmatkę lub wacik w alkoholu i potrzyj plamę. Jeśli kolor odzieży jest jasny, np. biały, użyj nadtlenku wodoru, aby wybielić pozostałości koloru.

4. Aby usunąć plamy ze szminki z ubrań, można użyć alkoholu. Do czyszczenia zawsze używaj czystej, białej ściereczki lub wacika. Użycie kolorowej ścierki może sprawić że barwnik, który został użyty do jej pofarbowania dodatkowo pofarbuje odzież.

5. Można również użyć zwykłego detergentu do usuwania plam z szminki lub lakieru do paznokci. Namocz ubrudzone ubranie w ciepłej wodzie na 10-15 minut, a następnie wetrzyj detergent w plamę. Pozostaw detergent na plamie na 3-4 minuty, a następnie dobrze wypłucz. Można również dodać ocet do wody w początkowym moczeniu.

6. Wymieszaj ze sobą wodę, detergent i sodę oczyszczoną. Namocz ubranie w tym roztworze na 5-8 minut, a następnie dobrze wypłucz.

7. Użycie wazeliny w walce z plamami to kolejny dobry sposób do usuwania plam ze szminki z ubrań. Wystarczy pocierać go na plamę i pozostawić na 15 minut. Możesz spróbować również użyć kremu do golenia, aby usunąć takie plamy z ubrań.

8. Amoniak zmieszany z sodą oczyszczoną staje się silnym odplamiaczem do. Możesz użyć tego roztworu do usuwania plam z lakieru do paznokci lub szminki z odzieży.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top